Amerika Konsolosluğu

 

Amerika Konsolosluğu üzerinden vize başvurusunda bulunulacağı zaman “Amerika Göçmen Olmayan Vize” statüsünden başvuru yapılması gerekmektedir. Çünkü bu vize türü kişilere eğitim, ziyaret, çalışma gibi nedenler ile Amerika Birleşik Devletleri’nde geçici olarak kalma hakkı verecektir. Amerika Diplomatik ve Resmi Vize, Amerika İş Amaçlı Vize, Amerika Turizm Vizesi, Amerika Transit Geçiş Vizesi, Amerika Değişim Programı Vizesi, Amerika Öğrenci vizesi gibi vizeler; Amerika’ya seyahat amacına göre farklılıklar gösterebilmektedir. Fakat tüm Amerika göçmen olmayan vize başvuru sahipleri kaç yaşlarında olurlarsa olsunlar Amerika DS-160 Göçmen Olmayan Vize başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir

Amerika Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: tr.usembassy.gov olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.