Amerika Vizesi – Pasaport Vize Randevu

Amerika Vizesi – Pasaport Vize Randevu

Amerika Vize ve Randevu İşlemleri

Teknoloji ve ulaşım ağları geliştikçe, dünyanın birçok noktasına daha kolay ulaşır olduk. Bunun neticesinde de Amerika gibi uzak bir ülkeye seyahat etmek, seyahat etmeyi seven insanlar için zor olmaktan çıktı. Her yıl milyonlarca kişinin turist olarak, göçmen olarak ya da eğitim almak üzere gittiği Amerika, uzak kıta olma özelliğini de yitirmiş oldu. 2020 itibari ile ortalama 15-45 gün arasında bir süreçte, Amerika vizesi başvurularınız sonuçlanıyor. Siz de ABD vizesi sahibi olmak için vize merkezimizle iletişime geçin, sizler adına yürüteceğimiz işlemler sayesinde, vizenize kavuşun.

Amerika Birleşik Devletleri vizesi almak için birçok ülkenin aksine, yalnızca Bordo Pasaport (Umuma mahsus) sahipleri değil, hizmet, hususi, diplomatik pasaportlar da dahil olmak üzere, tüm pasaport sahiplerinin ABD vizesi alması gerekiyor. Dünyanın en katı vize ve göçmen politikası yönetimine sahip ülkelerinden biri olma özelliğini taşıyan Amerika, bu duruma son birkaç yılda daha da ağırlık verdi. Pasaport türünüz her ne olursa olsun, Amerika vizesi almak istiyorsanız, en az 6 ay geçerli pasaportunuz ile birlikte, göçmen olmayan vizeler için başvurunuzu yapabilirsiniz.

Amerika Vize Randevusu Açıldı

Her yıl 50.000 kişinin Green Card ile göç ettiği, Green Card dışında da çalışma, öğrenci, göçmenlik, turist ve daha birçok statü de bulunduğu Amerika vize randevusu açıldı. Amerika’ya seyahat etmek ya da kalıcı olarak Amerika’ya göçmek isteyenler için bu hayali gerçekleştirmenin en doğru yolu, vize başvuru merkezleri ile çalışmak. Zira oldukça katı ve hataya yer vermeyen başvuru sistemleri sebebi ile Amerika vize başvurusu işlemleriniz kabul görse dahi, en ufak pürüz neticesinde ülkeye girişiniz engellenebiliyor. Yılların tecrübesi ile sizlere en kolay, en güvenli ve en doğru çözümü sunarak, sizleri Amerika vizesi sahibi yapabiliyoruz.

Amerika Birleşik Devletleri, ortalama 328 milyon kişiye ev sahipliği yapıyor. Yalnızca yaşayan bireyler için değil, her yıl ülkeye giriş yapan turistler, work and travel öğrencileri, uzun süreli öğrenim hayatı görenler, göçmen statüsünde ülkeye giriş yapanlar ve kaçak yollar ile ülkede bulunanlar sebebi ile bu nüfus 335-340 milyon dolaylarında bulunabiliyor. Geride kalan yıllarda fazlaca göçmen alan ve ülkeye kaçak yollardan giren, düşük profilli nüfus neticesinde, ülkenin göçmen politikası tamamen değişti. Bu nedenle de dikkatli ve doğru bir başvuru yapabilmek adına, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Amerika Vizesi – Pasaport Vize Randevu
Amerika Vizesi – Pasaport Vize Randevu

Amerika Vizesi Uzun Süreli Alınır Mı?

Amerika’ya vize başvurusu yapmak ve yapacağınız başvuru ile uzun süreli Amerika vizesi almak mümkün. Her ne kadar katı bir politika yürütse dahi Amerika’nın daha önce ülkede bulunmuş, sorunsuzca terk etmiş, sık sık giriş ve çıkış yapmış bireylere daha ılımlı yaklaştığı aşikâr. Tüm bu durumlar dışında, sizlerden talep edilen belgelerde istenen kriterleri taşıyor ya da bu kriterleri aşıyorsanız, yine beklediğinizden daha uzun süreli bir vize almanız da mümkün olabiliyor. Peki, uzun süreli Amerika vizesi nasıl alınır?

Uzun süreli Amerika vize başvurusu yapmak ve uzun süreli ABD vizesi almak üzere, 10 yıla kadar vize alabiliyorsunuz. 10 yıllık bir Amerika vizesi ile ülkeye defalarca giriş, çıkış gerçekleştirmek de mümkün hale geliyor. Bu doğrultuda, Amerika’nın sizlere verdiği vize türleri, iki farklı kategoriye ayrılıyor. Bu kategoriler kendi içerisinde ‘’Göçmen olan vizeler’’ ve ‘’Göçmen olmayan vizeler’’ özelliğini taşıyorlar. Göçmen olan vizeler için 10 yıllık vize bulunmazken, göçmen olmayan vizeler ise 10 yıl süre ile bir defada 6 ayı geçmemek sureti Amerika’da bulunmanıza olanak tanıyor. Vize başvuruları doğrudan konsolosluklara ya da vize başvuru merkezlerinden yapılıyor.

Amerika Vizesi Ücretleri Güncellendi

2020 Amerika vizesi ücretleri güncellendi. 2020 yılında Amerika’ya vize almak isteyenler için belirlenen Amerika vize başvurusu ücret kriterleri, bu yıl başlamadan Amerika konsoloslukları tarafından belirlenmiş oldu. Amerika vizesi almak isteyenler için ilgili fiyatlar şu şekilde;

B kategorisi, Ziyaretçi vizesi – 160 USD

C kategorisi, Transit geçiş vizesi – 160 USD

D kategorisi, Mürettebat vizesi – 160 USD

F kategorisi, Akademik öğrenci vizesi – 160 USD

M kategorisi, Mesleki öğrenci vizesi – 160 USD

I kategorisi Gazeteci/Basın mensubu vizesi – 160 USD

J kategorisi Değişim programı vizesi – 160 USD

H kategorisi, Geçici çalışan, stajyer vizesi – 190 USD

O kategorisi, Olağan üstü yetenekli kişi vizesi – 190 USD

P kategorisi, Sporcu, Sanatçı vizesi – 190 USD

Q kategorisi, Kültürel vize – 190 USD

R kategorisi, Dini görevli vizesi – 190 USD

L kategorisi, Şirket içi tranfer vizesi – 190 USD

E1 kategorisi, Anlaşmalı tüccar vizesi – 265 USD

E2 kategorisi, Anlaşmalı yatırımcı vizesi – 265 USD

K kategorisi, Aile vizesi – 265 USD

Amerika Konsolosluğu – Vize Randevu Pasaport İşlemleri

Amerika vize başvurusu için Amerika Konsolosluğu’ndan randevu organize edilmesi ve ilk başvuru sonrasında belirlenen randevu tarihinde, ilgili konsoloslukta hazır bulunulması önemli. Bu gibi sıkı vize politikalarına sahip olan bir ülkede, vize ve pasaport işlemleri, randevu usullerine uygun şekilde gerçekleştirilen mülakatlar eşliğinde belirleniyor. Belirlenen tarihte mülakata girerek, tarafınıza yöneltilen soruları içten ve doğru bir şekilde cevaplar vermeniz, karşı tarafta güven oluşturmanız durumunda, vizenizi almanız kolaylaşır ve yine aynı kolaylık çerçevesinde uzun bir ABD vizesine alabilirsiniz.

Amerika vize randevu pasaport işlemleri için sizlere baştan aşağı hizmet veren vize başvuru merkezimi, konsolosluk randevu işlemleriniz esnasında yanınızda olmayı da ihmal etmiyor. Yetkin özelliklere ve uzman niteliklere sahip olan ekip arkadaşlarımızla daima yanınızdayız.

No Responses

Give a Comment

Ara